Podsumowanie I etapu konkursu ortograficznego
Dodane przez admin dnia 10 marzec 2014
W ostatnich miesiącach w naszej szkole trwał I etap konkursu ortograficznego Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT, który odbywał się w ramach projektu edukacyjnego.
Rozszerzona zawartość newsa
Podsumowanie I etapu konkursu ortograficznego


W ostatnich miesiącach w naszej szkole trwał I etap konkursu ortograficznego Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT, który odbywał się w ramach projektu edukacyjnego. Każda klasa miała tydzień na promowanie wylosowanej zasady ortograficznej. Uczniowie wykonali wiele plakatów prezentujących wybraną zasadę. Przerwy spędzali, chodząc po szkole i rozdając cukierki za wykonanie zadania. Szczególnie wyróżniła się klasa Ib, organizując na długiej przerwie konkurs dotyczący zasady pisowni „i”, „ii”, „ji” w zakończeniach wyrazów.

Sposób prezentowania wylosowanej zasady ortograficznej oceniali przedstawiciele klas na zebraniu samorządu klasowego oraz organizatorki projektu edukacyjnego. Klasy miały także do wykonania testy ortograficzne dotyczące wylosowanej wcześniej zasady, za które również otrzymywały punkty.

Niedługo odbędzie się II etap tego konkursu, w którym będzie możliwość nadrobienia dotychczasowych strat w punktacji, dlatego serdecznie zapraszamy do czynnego w nim udziału. Stan punktacji:

Ib-84 pkt.
Ic- 72 pkt.
IIa- 66 pkt.
IIb- 60 pkt.
IIIc – 30 pkt.

Joanna Sierak, kl.IIa