Wycieczka do szkółki jeździeckiej
Dodane przez admin dnia 24 czerwiec 2013
Dnia 5 czerwca bieżącego roku klasa 2a wraz z klasą 2c wybrała się na wycieczkę do stadniny koni i szkółki jeździeckiej Pa-ta-taj w Kaniach Helenowskich.
Rozszerzona zawartość newsa
Wycieczka do szkółki jeździeckiej
Dnia 5 czerwca bieżącego roku klasa 2a wraz z klasą 2c wybrała się na wycieczkę do stadniny koni i szkółki jeździeckiej Pa-ta-taj w Kaniach Helenowskich.
Zebraliśmy się o godzinie 11:30 na stacji kolejki WKD w Michałowicach. Sprawdziliśmy, czy wszyscy są obecni i kilka minut później wyruszyliśmy w drogę. Gdy dojechaliśmy na stację w Kaniach, wysiedliśmy i ruszyliśmy spacerkiem do stadniny. Po drodze wstąpiliśmy do sklepu, by kupić pianki na ognisko. Piętnaście minut później dotarliśmy do celu. Okazało się, że jesteśmy trochę za wcześnie i musieliśmy chwilę poczekać.
Po podzieleniu nas na trzy ośmioosobowe grupy został ustalony plan atrakcji dla każdej z nich. Ja, wraz z siedmioma kolegami z klasy, najpierw miałem jazdę konną, następnie zwiedzaliśmy stajnię i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat karmienia i czyszczenia koni, a także ich maści i wyposażenia potrzebnego każdemu jeźdźcowi. Kolejnym etapem naszej wycieczki była przejażdżka bryczką po lesie. Podczas niej rozmawialiśmy i obserwowaliśmy przyrodę. Spotkaliśmy nawet grupę jeźdźców.
Po tych trzech atrakcjach czekała na nas już tylko jedna, ale dla niektórych pewnie najbardziej emocjonująca, a mianowicie ognisko. Gdy organizatorzy je rozpalili, zaczęło się pieczenie kiełbasek i pianek, a później ich jedzenie. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Po kilkunastu minutach dotarliśmy do Michałowic.
Wycieczka bardzo mi się podobała, wesoła atmosfera służyła rozmowie. Ten wyjazd integracyjny zdał egzamin, mimo że niektórzy sądzili, iż będzie nudno.
Chętnie wybrałbym się jeszcze raz na podobną wycieczkę integracyjną.

Maciej Wdowiak IIa