Wigilia
Dodane przez admin dnia 24 grudzień 2011
Wigilia to dzień, który wszyscy spędzamy w gronie rodzinnym. Społeczność szkolna stanowi również grupę bliskich sobie osób, dlatego co roku o tej samej porze przeżywamy niezwykłe Spotkanie Opłatkowe.
Rozszerzona zawartość newsa
WIGILIA


Wigilia to dzień, który wszyscy spędzamy w gronie rodzinnym. Społeczność szkolna stanowi również grupę bliskich sobie osób, dlatego co roku o tej samej porze przeżywamy niezwykłe Spotkanie Opłatkowe. Wtedy okazuje się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też przyjaźń i pojednanie.
W tym roku 22 grudnia w czwartek wszyscy spotkaliśmy się przy wigilijnych stołach. Już przed uroczystością panował niezwykły klimat, który tworzyli krzątający się przy przygotowaniach uczniowie. Każda klasa postarała się o wyjątkową dekorację stołu, ponieważ wcześniej ogłoszono konkurs w tej kategorii.
Jury w składzie: przyznało następujące miejsca: Nagrodą w tym konkursie jest prawo do jednego dnia wolnego od nauki pod koniec czerwca. Ten dzień może być wykorzystany na wycieczkę.

Natomiast kluczową dekorację sceny stanowiły stroiki świąteczne przygotowane przez każdą z klas. W tej kategorii także rozstrzygnięto konkurs:
Jury w składzie: przyznało następujące miejsca: Nie zabrakło również śpiewu kolęd, jasełek, dzielenia się opłatkiem i … oczywiście prezentów.
Klasy pierwsze przygotowały jasełka zainspirowane Opowieścią wigilijną K. Dickensa według autorskiego scenariusza Natalii Kurdej i Julii Nowocień (kl. Ib).
Po jasełkach ks. Rafał odczytał fragment Biblii po czym nastąpiło dzielenie się opłatkiem – niesamowita chwila. Później odbyło się wspólne kolędowanie przy smacznym poczęstunku, przygotowanym przez uczniów. Na końcu odwiedził nas święty Mikołaj z prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Mam nadzieję, że wszystko powtórzy się za rok, w tym samym lub szerszym gronie, ale na pewno w równie niezwykłej atmosferze.

Kamil Bielecki kl. II b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Katarzyny Szostek upamiętniających wspólne chwile w czasie szkolnej Wigilii.
Zdjęcia