I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Chrześcijańskiej Michałowice 2019
Dodane przez admin dnia 30 marzec 2019
Dnia 28 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Chrześcijańskiej Michałowice 2019.
Rozszerzona zawartość newsa
I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Chrześcijańskiej Michałowice 2019


Dnia 28 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Chrześcijańskiej Michałowice 2019.

Celem konkursu było m.in. przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu dzieci i młodzieży, prezentacja i promocja dziecięcej twórczości muzycznej, rozwijanie zdolności wokalnych dzieci i młodzieży oraz czerpanie radości poprzez wspólną zabawę.

W konkursie wzięło udział 54 uczestników, w tym 31 uczniów z klas 0-III oraz 23 uczniów z klas IV-VIII SP.
Organizatorki i jurorki: Edyta Turowska, Alina Stencka i Magdalena Korycka wyłoniły laureatów w dwóch kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na koncercie galowym, na którym wystąpią laureaci I, II i III miejsc. Termin i miejsce koncertu zostanie podany do wiadomości co najmniej tydzień wcześniej.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

WYNIKI

GRAND PRIX I Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Chrześcijańskiej Michałowice 2019 otrzymuje duet w składzie: Ania Brzeźna i Justyna Brzeźna za piosenkę „Błogosławieni, miłosierni”.

Kategoria soliści z klas 0-III SP:

I miejsce – Zuzanna Orzeł z kl. II c za piosenkę „W stronę gwiazd”
II miejsce – Anna Brzeźna z kl. I b za utwór pt. „Modlitwa dziecka”
III miejsce ex aequo:
Marysia Pylak z kl. I e za pieśń „Twoje Ciało jest prawdziwym pokarmem” Anna Finkelsztejn z kl. II e za „Don Bosco”

Wyróżnienia:
- Maja Bodych z kl. 0 c za piosenkę „Kiedyś o Jezu”
- Staś Sobstyl z kl. 0 c za utwór „Jestem w Pana armii”
- Ala Wasinkiewicz z kl. II c za „Alleluja”

Kategoria duety i zespoły z klas 0-III SP:

I miejsce otrzymuje cała klasa 0 c

Wyróżnienia:
- Zespół z kl. 0 c w składzie: Zuzia Liszewska, Laura Sjoholm, Lena i Sonia Pawłowskie, Kinga Turowska, Maja Finkelsztejn i Nina Lipert za piosenkę „Góry do góry”
- Zespół z kl. 0 c w składzie: Jaś Łyszcz, Mateusz Jankowski, Tymon Jerzyński, Tymon Gołębiewski, Marta Finkelsztejn za utwór „Na drugi brzeg”
- Duet kl. I a w składzie: Ala Lenard i Ola Płodczyk za piosenkę „Bohater”

Kategoria soliści z klas IV-VIII SP:

I miejsce – Maja Mantey z kl. VII b za piosenkę „Chlebie najcichszy”
II miejsce ex aequo:
Justyna Brzeźna z kl. VI c za piosenkę „Maryjo, śliczna Pani”
Julia Urbaniak z kl. VI d za utwór „Błogosławieni, miłosierni”
III miejsca nie przyznano

Wyróżnienia:
Milena Gajda z kl. IV d za pieśń „Zbawienie przyszło przez Krzyż”
Olga Wąsowska z kl. V a za piosenkę „Pan jest pasterzem moim”
Maja Gajewska z kl. VI a za utwór „Michael”

Kategoria duety i zespoły z klas IV-VIII SP:

I miejsce – Duet z kl. IV a w składzie: Natalia Baczkowska i Martyna Styczyńska za pieśń „Uwielbiajcie Pana”
II miejsce ex aequo:
- Duet z kl. V a w składzie: Ola Kucińska i Zosia Urbańska za utwór „Trzy, dwa, jeden”
- Zespół kl. V b w składzie: Natalia Wielgo, Wiktoria Wójcik i Julia Orzełowska za piosenkę „Niechaj zstąpi Duch Twój”
III miejsce ex aequo:
- Duet z kl. IV d w składzie: Margo Pastuzak i Martyna Ostrowska za „Barkę”
- Zespół z kl. V c w składzie: Lila Bielińska, Ania Pierz, Michał Czyżewski, Marysia Matusewicz, Mateusz Godlewski, Zosia Mroczek za pieśń „Niechaj zstąpi Duch Twój”
Wyróżnienie za odwagę sceniczną:
Duet z kl. V a w składzie: Julia Kruszyńska i Ania Klimek za utwór „Błogosławieni, miłosierni”